اخبار > آمادگی حوزه علمیه کشور برای تعامل با حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان
 


  چاپ        ارسال به دوست

آمادگی حوزه علمیه کشور برای تعامل با حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

مدیر حوزه های علمیه کشور در دیدار با هیات امنا ، مدیر و معاونین حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان،  با تاکید برارزش فراوان فعالیتهای حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان و آمادگی حوزه علمیه بر تعامل با حوزه دانشگاهی ، گسترش نگاه تمدن ساز ، افزایش نگاه تخصصی به رشته های دانشگاهی و توسعه فعالیتها در دانشگاه را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ، آیت الله اعرافی در دیدار اعضای هیئت امنا، مدیر و معاونین حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته گفت : فعالیتهای شما بسیار با ارزش و قابل توجه است و بنده نیز از آنها تشکر می کنم. ارزش این کار را درک می کنم و آن را مهم می شمارم.


مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیتهای صورت گرفته در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود: ایجاد دانشگاه اسلامی به معنای صحیح و درست و به دور از افراط و تفریط ، گسترش علوم انسانی و اسلامی و توسعه معارف اسلامی در رشته های تخصصی باید هدف گیری نهایی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان باشد

آیت الله اعرافی با اشاره به اهمیت تعامل میان حوزه و دانشگاه گفت : حوزه علمیه در کنار دانشگاه بوده و آمادگی دارد فراتر از سطح ظاهری و شکلی، تعامل میان این دو نهاد در پایه های علمی و فکری جستجو کند.

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به مرزهای کلان حوزه و حفظ آن گفت : باید در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ، نگاه تمدنی و نگاه بین المللی شکل بگیرد ، اگر چه نگاه تمدنی هم اکنون بر برنامه های شما حاکم است اما لازم است نگاه بین المللی نیز توسعه یابد .همچنین باید به سمت دانشگاه اسلامی به معنای دقیق کلمه حرکت کنیم و با گسترش فعالیتهای شما از سطح کارشناسی به مباحث تخصصی از ضروریاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه با امروزه دانشگاه های اسلامی تنها نامی از اسلامی دارند گفت :  الگوی دانشگاه اسلامی که در آن متناسب با همه رشته های نگاهی فلسفی و کلامی ، فقهی وحقوقی، اخلاقی و ارزشی ، تاریخی و تمدنی وجود ندارد.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین حریزاوی ، با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در نزدیک به 20 سال فعالیت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ، گزارشی از برنامه های گذشته و چشم انداز آینده بیان کرد.

 ٠٨:٥١ - چهارشنبه ١٤ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٦٤٩٧٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٣


کاربر مهمان
1395/07/24 14:59
0
1
با سلام . دقیقا از چه زمان و چگونه با حوزه ی علمیه همکاری کنیم؟ امیدوارم این نوع اخبار ، فقط در حد خبر باقی نماند. !! و واقعا عملی شود .

با سلام این طرح همانطور که گفته شد از سوی ستاد(مرکز حوزه دانشجویی) مطرح شده بعد از ابلاغ بخشنامه آن به مراکز قابل اجراست که تا کنون چنین بخشنامه ای ارسال نشده است ما هم مثل شما منتظر هستیم.


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: