درباره ما
 

معرفی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

دانشجو، عنصری است نخبه ، شاداب ، فعال ،خلاق و نقش آفرین؛ با توانایی ایجاد حرکت و بالندگی در جامعه که اگر زمینه و بستر مناسب آموزشی ، پژوهشی و تربیتی برای او فراهم شود، بدون شک از تأثیرگذاری مضاعفی برخوردار خواهد شد. 

 نظام آموزشی دانشگاهی ما بدلیل تمرکز بر رشد علمی و کم توجهی به مسائل زیر بنایی معرفتی و تربیتی، نتوانسته نیازهای دانشجویان را در حوزه های پیش گفته برآورده سازد از این رو دانشجویان در پی یافتن محلی برای جبران این خلأ هستند.                                      

 نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به عنوان مرجع رسمی تربیت دینی دانشگاهیان را در سال 1377 بنیان نهاد تا علاقمندان دانشگاهی بتوانند نیازهای خود را در حوزه های معرفت شناسی، هستی شناسی، انسان شناسی با رویکرد دینی مبتنی بر قرآن و معرف مکتب اهل بیت علیهم السلام برآورده سازد. 

حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان بر آن است که علاوه بر ایجاد محیطی علمی و پژوهشی، فضایی سرشار از ایمان، اخلاص، نشاط و پویایی را به وجود آورد تا زمینه حرکت به سوی تعالی و تکامل و بالندگی فراهم شود. 

در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان علاوه بر ارائه دروس اخلاق توسط استادان متخلق ، دین پژوهان گرامی در 6 ترم تحصیلی ، در مجموع 60 واحد درسی را با عناوینی چون کلام اسلامی و اعتقادات با رویکرد جدید کلامی، فقه و احکام اسلامی ، معارف قرآن ، جریان شناسی فکری ، فرهنگی و سیاسی ، تاریخ اسلام و سیره معصومین علیهم السلام، آشنایی با کلام اسلامی  می گذرانند و در کنار آنها دروس پایه برای ورود به معارف مکتب اهل بیت علیهم السلام  مانند تفسیر قرآن کریم آشنا می شوند.  

انجام فعالیت های پژوهشی ، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی ، طرح تدبر در قرآن ،برگزاری مراسم معنوی و روضه سیدالشهداء علیهم السلام از برنامه های دیگر حوزه می باشد.

آدرس:

قزوین، خیابان نوروزیان، روبروی صداو سیما،دانشگاه امام خمینی،پژوهشکده آینده پژوهی

تلفن:028-33901728    تلفکس:02833901729