اخبار > مراسم اختتامیه مسابقه بزرگ کتابخوانی صحیفه زندگی و فوق برنامه
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم اختتامیه مسابقه بزرگ کتابخوانی صحیفه زندگی و فوق برنامه

فوق برنامه انقلاب اسلامی و نقش آن بر جریانهای شیعی جهان

سخنران: حجت الاسلام والمسلمین کرمی

زمان: 29 بهمن ماه ، ساعت: 11 ، مکان: مسجد دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

 

حجت الاسلام و المسلمین کرمی ابتدای جلسه را با سوالی از سوره عصر آغاز کردند و توضیحات مختصری درباره فضای آیه های این سوره بیان نمودند .آیت الله حائری در مورد سوره عصر می فرمایند: این سوره درحال نشان دادن یک نوع تهدید است.

ایشان اشاره کردند که فضای امروز ایران بسیار حساس است به نوعی که جبهه ی حق و باطل از تاریخ بشریت تا به امروز دیده می شود و یاری دین خدا و مومنین جزء سنن الهی است و این نکته را بیان داشتند که وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ ...که دشمن خداوند برنامه ریزی می کند اما نتیجه به نفع مسلمانان می شود.

در ادامه درباره ی پادشاهی بنی عباس و بنی امیه و مغولان و حکومت داری یهودیان، شکل نفوذ و پنهان کاری اشاره داشتند .

هولاکوخان مغول شد، موسس حوزه علمیه علمای شیعه با حمایت پادشاهی که مسلمان شده به سرزمینهای دیگر رفتند و دین اسلام را ترویج کردند.

حجت الاسلام والمسلمین کرمی از این مثال در جهت بیان افق های دیگری از تاریخ و انقلاب ایران استفاده کردند. که امروز انقلاب اسلامی ایران هم به همین شکل اتفاق افتاد که امام علی(ع) فرمودند: ما انقلاب اسلامی ایران را به تمام نقاط جهان صادر خواهیم کرد .

ایشان مثالی دیگر از تاریخ را زدند که مربوط می شد به تبعید ابوذر که به آن ناحیه ای که در جبل العامل که امروز جنوب لبنان است تبعید شده بود .تبدیل شد به طرفداران مقاوم امام علی(ع)...

در ادامه به داستانی از سرزمین یمن و شخصیت سید بدر الدین که جریان انصارالله را راه می اندازد و همین طور جبهه مسیحیان ضد داعش و عراق را هم بیان کردند که ادعای پیروی وهب از یاران امام حسین(ع) هستیم که می خواهیم در مقابل یزید امروز بایستیم و این بار ما هستیم که سر او را جدا می کنیم.

همانطو که امام خمینی(ره) گفته بودند که انقلاب اسلامی ایران را صادر می کنیم همین اتفاق افتاد در سرزمین های مختلف در برزیل، نیجریه، عراق، و ... اتفاق افتاد.

آقا فرمودند: در هر سطحی ما را تهدید کنند ما هم در همان سطح پاسخگو خواهیم بود . این سخن را تحلیل کردند.

و در نهایت این سوال که چرا می خواهند سوریه را بزدند؟را مطرح و تحلیل کرد.

که هدف ایران است اما ابتدا برای از بین بردن موانع باید سوریه ، حزب الله را از بین ببرند.

این ترس استکبار و نشر انقلاب اسلامی به اینجا می رسد، کشور روسیه ضد دعش مبارزه می کند و این دیگر افق های انقلاب نشر یافته ی ایران در جهان است

 

 

جلسه دوم کلاس اخلاق

سخنران: حجت الاسلام شرافتی

زمان: 29/11/94 

مکان: مسجد دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

دومین جلسه از کلاس اخلاق که در قالب هیئت روزهای پنجشنبه صبح برای تمامی گروه های درسی مرکز قزوین  به صورت مشترک اجرا می شود با اشاره به موضوعات ذیل برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین شرافتی نکاتی را  در خصوص دعا و نحوه اثرگذاری آن عنوان نمودند .سپس به  بررسی موضوع علم حصولی و حضوری پرداختند:

«خداوند می فرماید: وقتی بنده نوافل را به جا می آورد من گوش او،چشم او و قلب او می شوم تا او توحید واقعی را بدست بیاورد

ایشان با اشاره به اینکه  ارزش انسانها به القاب نیست بلکه ارزش ارتباط با خداست که وقتی  خدا را صدا بزنیم  و خداوند لبیک بگوید. در همین راستا  برای رسیدن به خدا اول باید از دنیا بگذری تا به آخرت برسی و از دنیا بگذری تا به خدا برسی از این روعالمان پرخوری نمی کردند، غذاهای رنگانگ نمی خوردند و به دنیا دلبسته نبودند عمر این عالمان بالا بود چون زندگی سالم داشتند.

وی افزود:خودمان را فراموش کنیم و تا از خود غافل نشویم ذاکر خدا نمی شویم تا ذاکر خدا نشویم مشتاق خدا نمی شویم و از خدا بخواهیم که با دست ما نسبت به مردم خیر عطا کند ،کار خوب را نباید آلوده به منت کرد. انسان با اخلاص می تواند مقامات عالی را بدست بیاورد.

در ادامه با قرائت زیارت عاشورا و میهمانی اطعام سفره اهل بیت علیه السلام جلسه پایان یافت.

 

 

 

 

شرکت در مراسم اختتامیه مسابقه بزرگ  کتابخوانی صحیفه زندگی

زمان:29 بهمن ماه، ساعت: 16:00

مکان : آمفی تئاتر آینده پژوهشکده پژوهی

مسابقه بزرگ کتابخوانی صحیفه زندگی که به صورت استانی و در سطح دانشگاه های استان با هدف معرفی کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه و جذب فعال دانشجویان مشتاق یادگیری معارف اسلامی و دغدغه‌مند منویات مقام معظم رهبری برگزار گردید .با مشخص شدن نتایج جهت معرفی برگزیدگان برگزار شد .

در این مراسم ابتدا حجت الاسلام و المسلمین زارعی مسئول نهاد رهبری دانشگاه بین المللی امام خمینی به ایراد سخنرانی در خصوص کتاب صحیفه پرداختند .

این مسابقه که با همکاری نهاد رهبری مقام معظم رهبری در دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد جوایز ارزنده ای به شرح ذیل به شرکت کنندگان اهدا شد.

نفر اول: هزینه سفر به کربلای معلی

نفر دوم: مبلغ 200 هزار تومان وجه نقد

نفر سوم: مبلغ 150 هزار تومان وجه نقد

از میان شرکت کنندگان در مسابقه که در مراسم حضور داشتند تعداد 6 نفر کمک هزینه سفر به مشهد مقدس قرعه کشی شد .

همچنین به رسم یادبود به دیگر شرکت کنندگان حاضر در مراسم که غالبا از معرفت جویان مرکز بودند نیز به قید قرعه تعداد5 عدد کتاب صحیفه سجادیه اهدا گردید.

 

 


 

 


١٣:٤٦ - پنج شنبه ٦ اسفند ١٣٩٤    /    عدد : ٦٣٧١٥    /    تعداد نمایش : ١٣١٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: